Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" dla Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie
Na piątkowym koncercie, inaugurującym jubileuszowy sezon artystyczny 2023 | 2024, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie została uhonorowana najwyższym odznaczeniem państwowym za zasługi w dziedzinie kultury – Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Medal przyznał naszej Orkiestrze Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński, a wręczył go na ręce koncertmistrza – Pawła Maślanki, Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (łac. chwała sztuce), to najwyższe odznaczenie państwowe, jakie może otrzymać osoba lub instytucja wyróżniająca się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Orkiestra Filharmonii w Szczecinie jest drugą orkiestrą symfoniczną w Polsce odznaczoną tym prestiżowym medalem.

Koncert inauguracyjny był rozpoczęciem zupełnie wyjątkowego sezonu artystycznego. Zgromadzeni w sali symfonicznej słuchacze usłyszeli Fanfarę szczecińską Krzysztofa Pendereckiego, Boléro Maurice’a Ravela i poemat symfoniczny Tako rzecze Zaratustra Richarda Straussa. Tradycyjnie już też uhonorowaliśmy kolejnych wiernych nam od lat Melomanów – symboliczną Kostkę Melomana otrzymały panie Stanimira Całusińska i Urszula Buryn.

Zapraszamy na kolejne koncerty w jubileuszowym sezonie 2023|2024!
30-09-2023, 01:13:29